Dokuz Eylül’ün kalitesine bir tescil daha

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi bünyesindeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği – EPDAD tarafından akredite edildi.

İZMİR (İGFA) – Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi bünyesindeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği – EPDAD tarafından akredite edildi.

Türkiye’de özerk ve alanında yetkin bir kurum olan EPDAD tarafından 2023-2024döneminde çevrim içi ve yüz yüze yapılan değerlendirme sürecinin ardından 16 Nisan 2024 tarihindeprogram akreditasyonu gerçekleşen DEÜ’nün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’na, böylelikle 2027 yılına kadar 3 yıl süreyleakreditasyon verildi.

“KALİTE STANDARTIMIZ ARTIYOR”

Gelişmeyi değerlendiren DEÜ Rektör Vekili ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin farklı fakülte ve bölümlerinin son dönemde elde ettiği yeterliliklerle kalite standartlarını her geçen gün artırdığına dikkat çekti.

Son olarak DEÜ’nün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nın akreditasyon sürecini başarıyla tamamlamasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektör V. Ak, “Ülkemizin köklü eğitim fakültelerinden birisi olan Buca Eğitim Fakültemiz, bu gelişmeyle kalitesini bir kez daha ortaya koydu. Böylelikle Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalımız, nitelikli gücünü, standartını ve güvenirliliğini EPDAD tesciliyle biraz daha yükseltmiş oldu. Gerek fakültemiz gerek ilgili bölümümüzdeki tüm öğretim üyelerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Daha önce de belirttiğim gibi, Üniversitemizdeki diğer bölüm ve programlarımızda da akreditasyon süreçleri devam ediyor. Onların da en kısa sürede akredite olacaklarına inanıyorum” dedi.

İLK KEZ AKREDİTE EDİLDİ

DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Yeşildere İmre ise program akreditasyon gelişmesine yönelik şunları kaydetti:

“Buca Eğitim Fakültesi olarak Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programımızın EPDAD tarafından ilk kez olarak akredite edilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu 3 yıllık bir akreditasyon ancak bu sürenin sonunda, saha ziyaretine gerek olmaksızın, hazırlanacak ana raporun sonucuna göre akreditasyon 2 yıl daha uzatılacaktır. Bölümümüzün kalitesinin önemli bir göstergesi olan bu gelişmede, başta akreditasyon başvuru sürecini başlatan, Dekanlık görevini kendisinden devraldığım DEÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.EsraBukova Güzel olmak üzere, Üniversitemizin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (RPD) Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Diğdem Müge Siyez’e, Fakülte Akreditasyon Koordinatörü Prof.Dr.Aslı Uz Baş’a, RPD anabilim dalı öğretim üyelerine ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Üst Yönetimimizeteşekkür ediyorum.Fakültemizde her alanda sürekli iyileşme için Kalite Güvence çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.”

Related Posts

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, BUÜ Senatosu’na konuk oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) senato toplantısına katıldı. Burada üniversite yöneticileri ve akademisyenlere hitap eden YÖK Başkanı Özvar, “Araştırma Üniversiteleri…

‘Gençlerle El Ele’de ilk deneme testi gerçekleşti

İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak Balcı Vakfı ve Sürekli Eğitim Merkezinin ortaklığında yürütülen “Gençlerle El Ele” projesinin ilk deneme testi ‘’Türkiye Geneli TYT’’ gerçekleşti. İSTANBUL (İGFA) – İstanbul…

Mudanya Üniversitesine yeni bölümler açılıyor

Bursa’nın tek vakıf üniversitesi olan Mudanya Üniversitesi, bünyesine kattığı yeni bölümler ile gelişerek ve büyüyerek yoluna devam ediyor. Mudanya Üniversitesinde 2024-2025 akademik yılında 13 yeni bölümün açılmasına…

Bursa Teknik Üniversitesi Arama Konferansı’nın açılışı gerçekleşti

“Bursa Teknik Üniversitesini 2030 yılında nasıl görmek isteriz” sorusuna cevap arandığı Arama Konferansı’nın açılışı gerçekleştirildi. 2 gün sürecek konferansın açılışına katılan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr….

Bursa’dan TEKNOFEST’e rekor katılım

TEKNOFEST 2024 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali çalışmaları kapsamında düzenlenen “TEKNOFEST 2024 Bursa 2. Buluşması” Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. BURSA (İGFA)…

BUÜ’de Kariyer Fuarı hazırlıkları sürüyor

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) en büyük ve geleneksel organizasyonlarından biri olan “Kariyer Fuarı” 15-16 Mayıs tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açacak. Türkiye’nin önde gelen firmalarının da stant açacağı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir